Trenéři

Jan Pazdiora (Krav Maga, Kickbox)

Honza je jedním z nejzkušenějších instruktorů Krav Maga v České republice.

V roce 2009 prošel pod vedením Eyala Yanilova, Amnona Darsy a Tamira Gilada prvním instruktorským kurzem Krav Maga pořádaném na našem území. Jeho třídami prošlo 15 ze současných instruktorů, kteří již dnes úspěšně připravují další generace studentů.

Bojovým sportům se věnuje od šesti let, ke Krav Maga se dostal postupně přes tréninky juda, karate a kickboxu. Ve sportu i sebeobraně vyznává otevřený, individuální a přátelský přístup.

Mimo tělocvičnu rád čte, fotí, tráví čas v lese se psy a sportuje v přírodě. Vystudoval Fakultu humanitních studií Univerzity Karlovy.

  • Krav Maga Certifikace pro výuku civilistů a dětí (2009, Krav Maga Global)
  • Technický stupeň G4
  • Instruktor sebeobrany II. třídy (Czech Combat Academy)
  • Trenér boxu III. třídy (SK Boxing Praha)
  • V roli trenéra zisk 2 titulů vicemistra republiky v Kickboxu (2016)

Kontakt – e-mail: jan.pazdiora@choketopus.com, tel.: +420 776 575 590

Co, kde a kdy Honza učí? Krav Maga na Letné, po&st 17:30, 18:45; út&čt 18:45


Martin Stehlík (Krav Maga, Grappling)

Martin se narodil v roce 1986 v Praze. Krav Magu objevil náhodou v roce 2007 ve vůbec první veřejné třídě v Praze a od té doby se jí věnuje na plno. V roce 2010 začal vyučovat dospělé a o dva roky později i děti. Díky KM se dostal k dalším bojovým sportům, ze kterých má amateréské zápasnické zkušenosti. Baví ho ty nejefektivějí prvky zejména z MMA, BJJ a boxu integrovat do sebeobrany.

Mimo žíněnky Martin vystudoval ČVUT FEL a pracuje pro světovou firmu zaměřenou na distribuci elektro součástek. Baví ho světelné meče z daleké galaxie a obecně scifi a fantasy ve všech tištěných i hraných formách. Užívá si kvalitní jídlo a suché červené víno. Po pořádném tréninku je třeba doplňovat kalorie ?

Krav Maga Certifikace pro výuku civilistů a dětí (2010, Krav Maga Global)
Technický stupeň E1
Fialový pásek v Brazilském Jiu Jitsu
Instruktor sebeobrany II. třídy (Czech Combat Academy)
Trenér boxu III. třídy (SK Boxing Praha)
Mistr ČR v BJJ No Gi 2012&2013
Bilance v amatérském MMA 2-1 (za Pentagym Praha)

Kontakt – e-mail: martin@choketopus.com, tel.: +420 732 733 747

Co, kde a kdy Martin učí? Krav Maga na Pražačce, po&st 18:50, Grappling po&st 17:30, Krav Maga na Střížkově út&čt 17:30


Richard Andrš (BJJ, Grappling, MMA)

Richard vyučuje MMA (smíšené bojové sporty), BJJ (brazilské jiu-jitsu), ve kterém drží hnědý pásek a působí i jako silový a kondiční trenér.

Vystudoval tělesnou výchovu a sport na FTVS UK Praha, je certifikovaným MMA a kondičním trenérem, certifikovaným STRONGFIRST SFB instruktorem (do 05/2016) a držitelem hnědého pásu v BJJ. V Českém Svazu MMA (CSMMA) působí jako reprezentační coach.

Aktivně se hýbal a cvičil od mala. Hrál lední hokej, dlouhé roky se věnoval karate, později sambu, judu, boxu a thajskému boxu. Zkušenosti sbíral v USA u trenérů a závodníků z turnajů UFC, Grapplers Quest nebo ADCC. Za zmínku stojí půl roční výcvik s trenéry jako Noah Booth (Lloyd Irvin Team), Ryan Hall a Seph Smith (50/50 BJJ) v roce 2007. V letech 2011-2015 průběžně docházel do oddílu „The Academy“ v Minnesotě, kde působí trenér světového formátu Greg Nelson. Greg vychoval řadu skvělých sportovců včetně několika šampionů UFC.

Mezi Richardovy největší sportovní úspěchy patří druhé místo na Mistrovství Severní Ameriky v Submission Grapplingu „Grapplers Quest 2007“. Dále je dvojnásobným mistrem ČR v Combat Sambu a dvojnásobným mistrem ČR v Grapplingu.

Zajímá se o kvalitu pohybu a sílu, výkon ve sportu, výživu a zdraví.

Kontakt – e-mail: richard.andrs@choketopus.com, tel.: +420 774 976 087, www.richardandrs.com

Co, kde a kdy Richard učí? BJJ a Grappling na Střížkově, út&čt 8:30 (Gi); po 17:30 (No Gi); út&čt 17:30 (Gi); út&čt 18:50 (No Gi)

 


Martin Slabý (Krav Maga)

Martin pochází z Mladé Boleslavi, kde se v roce 1994 narodil. Krav Magu trénuje od roku 2011 postupně pod vedením 3 instruktorů.

V současné době se specializuje na sebeobranu pro dospělé, největší smysl vidí ve vyučování sebeobrany pro ženy. Díky tréninku Krav Maga se Martin dostal i k silovému trojboji. Jeho největším úspěchem byla účast na Mistrovství Republiky v RAW silovém trojboji juniorů do 66kg a ačkoliv na to nevypadá, zvedne 180kg na mrtvý tah, protože věří, že v každém sportu je nejdůležitější správná technika.

Martin studuje mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze. Od šesti let je skautem a nyní působí jako vedoucí oddílu, okresní výchovný poradce a podílí se na organizaci dvou vzdělávacích kurzů. Má moc rád americký fotbal a chtěl by někdy dát touchdown 🙂 kromě toho chce hodně cestovat, poznávat svět a líbí se mu železné koule.

  • Krav maga certifikace pro výuku civilistů a žen
  • Technický stupeň G2
  • Certifikovaný instruktor sebeobrany a bojových umění
  • Zdravotník zotavovacích akcí
  • účast na MČR v RAW silovém trojboji juniorů

kontakt: Martin.slaby@krav-maga.cz, tel. +420 739 863 777

Co, kde a kdy Martin učí?  Krav Maga na Pražačce, út&čt 17:30, kurz pro ženy út&čt 18:50


Adam Severa (fyzioterapie) 

Adamova pohybově studijní činnost započala trenérským kurzem fitness zakončeným roku 2010. Neutuchající touha po poznání lidského těla více do hloubky ho přiměla ke studii fyzioterapie. Roku 2014 tedy ukončil Bc. studium fyzioterapie na Fakultě tělovýchovy a sportu Univerzity Karlovy. Již během bakalářského studia měl možnost absolvovat stáže v mnoha rozdílných rehabilitačních zařízeních i nemocnicích. V nemocnici na Bulovce pak po dokončení studia pracoval s pacientkami se sekundárním lymfedémem, jež mu byly v pozdějším období námětem pro diplomovou práci. Poté následovala praxe povětšinou v soukromých rehabilitačních klinikách, jako jsou Malvazinky, či MediCentrum a to převážně v ambulantních prostorách, kde se řeší diagnózy nejrůznějšího typu (akutní bolestivé stavy, chronické bolesti, poúrazové stavy a pooperační stavy). Při té příležitosti mu bylo umožněno si dálkově dodělat studium magisterské, které ukončil roku 2017. Kromě běžné práce fyzioterapeuta mu bylo umožněno se zúčastnit vzdělávacích akcí a seminářů a to jak v pasivní, tak i aktivní formě. Adam je milovníkem pohybu všeho druhu, sám se aktivně věnuje brazilskému jiu-jitsu. Právě díky lásce k pohybu má pak pochopení i pro aktivní sportovce, kteří nejsou ochotni se vzdát svého tréninku ani přes nějakou tu bolístku.

Kontakt:  Na fyzioterapii se můžete objednat na tel. +420 775 208 010, případně na adam.severa@seznam.cz.


Matěj Hodoušek (Funkční trénink, Zdravotní cvičení)

Matěj je původem z Prahy, ročník 1987 a momentálně dokončuje doktorát na Zemědělské Univerzitě v Praze. Krav Magu trénoval od roku 2014. Posléze přešel na kickbox, se kterým začal v portugalském Nexgymu pod vedením světového šampióna (Bruno Santos). Po návratu do ČR prošel tréninky v Kosagymu a vyzkoušel si i Čínský box. Na mistrovství ČR v Kicklightu získal druhé místo.

V mládí hrál Matěj dlouhá léta házenou a floorball na vrcholové úrovni. Rekreačně pak provozuje slackline, cyklistiku, běh, plavání, softball, atd. a jeho celoživotní vášní se stalo lezení, které praktikuje už přes deset let. Velkou zálibu má také ve cvičení s vlastní vahou. V mládí získaná dysbalance z házené a různá zranění vždy vzbuzovaly v Matějovi otázky, jak dát tělo zpět dohromady a jestli jsou některé pohyby vůbec možné bez bolesti. To ho zavedlo do IQ Akademie, kde prošel rekvalifikačním kurzem kondičního trenéra a po absolvování řady dalších kurzů a seminářů získal certifikát pohybového specialisty. Postupně tak získal vědomosti, které přenáší do praxe na individuálních i skupinových lekcích zdravého funkčního pohybu. Všechny absolvované kurzy a semináře najdete na stránce www.iqpohyb.cz/absolventi-detail/2237/

S Matějem si můžete dohodnout indviduál, diagnostiku a nebo mu třeba jen napsat ohledně techniky některého cviku, vždycky rád poradí. Jeho cílem je, aby se lidé na trénincích neničili, ale napravovaly.

Kontakt:

E-mail: M.Hodousek@seznam.cz

Telefon: +420 775 399 948

Fb: www.facebook.com/TrenerMatejHodousek/


 

Jana Poděbradská (YaYoga)

Jana byla už od mala neposedné dítě, plné energie. Proto ji rodiče nejspíš přihlásili na kroužek fotbalu, kde byla jediná holčička v týmu. Celý život ji naplňovaly spíše dynamické sporty – běh, trampolíny a hlavně fitbox. Nějakou dobu trvalo, než si k józe našla cestu. Poté odjela za poznáním na rok do Kanady, kde měla možnost vyzkoušet lekce jógy se zkušenými lektory.

Největší obrat pro ni však přišel po návratu zpět do Čech. Začala pracovat na plno v kanceláři, k tomu se přidal stres a začala mít velké zdravotní potíže. Bolesti zad, krční páteře, které pak přecházely do několikadenních migrén, kdy byla doslova vyřazena ze života.
„Nechtěla jsem přežívat, ale chtěla jsem opět naplno žít a užívat si každý den!“
Obešla snad všechny fyzioterapeuty a neurology v Praze. Bolesti ale stále pokračovaly a byly ještě silnější. Lékaři dali stopku její milované józe. Po půl roce, kdy se bolesti stále zhoršovaly, si však řekla stop!!!! A i přes zákaz na hodinu jógy vyrazila. A v tu chvíli přišel největší zlom!!!
Byl to pro ni tak krásný, doslova nepopsatelný pocit, kdy na lekci přicházela v bolestech a odcházela z ní s lehkostí a hlavně plná radosti a úsměvu. V tu chvíli si uvědomila, že toto je ta vášeň, kterou celý život hledala.

– Rozhodla se tedy, že chce své tělo a hlavně kouzlo jógy poznat více a ještě v ten večer se přihlásila do školy jógy Improve Academy.
– Od roku 2010 se věnuje powerjóze a flowjóze. Absolvovala rovněž kurz hormonální jógy.
– Na chvíli musela powerjógu opustit kvůli zákazu lékařů. Díky tomu ale měla možnost poznat kouzlo a sílu jógové terapie a relaxační jógy. V této době se seznámila také do větší hloubky s meditací. Jedna úžasná lektorka prohlásila: „Yogalife – happy life.“ A tím žije i Jana.
-Ve svých lekcích spojuje prvky powerjógy s jógovou terapií a relaxační jógou.
– Skvěle se protáhnete, zpevníte, uvolníte celé tělo a hlavně si užijete ten pocit „jsem tady teď“ a vypnete aspoň na chvíli tok myšlenek. Praktikování jógy se rozhodně bát nemusíte. Jóga totiž nemá pevné limity ani hranice. Přesně tam, kam se v dané pozici dostanete je v pořádku.
Společně s Janou uvolníte tělo po náročném tréninku, zklidníte se a budete odcházet nabití energií a s pocitem „dokážu všechno na světě“.

Kontakt – email: info@choketopus.com
Co, kde a kdy Jana učí? YaYoga na Pražačce je dočasně pozastavena! Omlouváme se za komplikace.