fbpx

BJJ/Grappling

O BJJ

Náš BJJ a grapplingový program probíhá pod vedením držitele černého pásu, bývalého reprezentačního trenéra ČSMMA a dvojnásobného mistra ČR v Combat Sambu a grapplingu Mgr. Richarda Andrše.

V Choketopus Gymech máme širokou nabídku kurzů BJJ i grapplingu v tělocvičnách na Střížkově i na Pražačce.

Pokud jsi nováček a chceš začít, přihlaš se do našich úvodních kurzů – jedná se o speciálně vytvořené 3 měsíční uzavřené kurzy zaměřené na kvalitní zvládnutí základů (INFO A REGISTRACE ZDE).

Pokud již základy máš a chceš se připojit, koukni na rozvrh a doraž rovnou na trénink do jedné z našich tělocvičen.

Chceš další informace? Napiš nám na gym@choketopus.com a my se Ti ozveme nazpět.

Brazilské jiu jitsu Brazilské jiu jitsu (BJJ) je propracovaný systém boje na krátkou vzdálenost s primárním zaměřením pro boj na zemi (myšleno v lehu, kleku atp.). Dle mnoha expertů, zahrnuje trénink BJJ nácvik těch nejdůležitějších dovedností pro souboj jeden na jednoho a to nejen v neustále populárnějších smíšených bojových sportech (MMA), ale i v sebeobraně. BJJ se trénuje převážne v úboru gi (kimono), ale existuje i tzv. no gi varianta (bez kimona – šortky a triko), které se někdy říká i grappling, submission grappling, případně submission wrestling.

Za zakladatele je považována rodina Gracie z Brazílie. Dodnes se lze setkat nejen s názvem Brazilské jiu jitsu, ale i Gracie jiu jitsu. Celý systém byl vyvinut z Juda. Hlavní zásadou je, že i menší a slabší člověk se může účině ubránit podstatně silnějšímu protivníkovi.

Jaký je rozdíl mezi Gi a No Gi variantou?

Většina odborníků se shodne na tom, že pokud chce být člověk hodně dobrý v „no gi“, musí trénovat také v „gi“. Uznávaný John Danaher gi ze začátku doporučuje a říká, že takový trénink pomáhá s nácvikem obranných dovedností. Naopak trénink v no gi může mít v budoucnu velký podíl na vypilování dovedností útočných.

U nás netrénujeme pouze na zemi!

Ve světě existuje hodně oddílů, kde se trénuje výhradně boj na zemi. U nás to tak není! Trénujeme i v postoji a hojně využíváme techniky ze zápasu, juda nebo bojového systému sambo.

Brazilské jiu jitsu je pro všechny!

BJJ je u nás určeno všem zdravým jedincům od věku 16 let, mužům i ženám. Cvičení je upraveno každému na míru dle aktuálních možností daného jedince. Tréninky jsou vedeny v přátelském duchu s uvolněnou atmosférou a důrazem na vzájemný respekt.

Jak trénink probíhá?

Trénink začíná úvodním rozhýbáním, ve kterém jsou zahrnuty jednoduché dýchací cviky, cviky na zlepšení mobility a rozvoj základní síly. Postupně jsou přidávány pohybové drily více specifické pro BJJ. Následuje nácvik bojových technik ve dvojicích. Závěrečných 30-35 minut tréninku je věnováno volnému nebo modifikovanému sparringu dle aktuálních možností cvičenců a uvážení trenéra.

Menu