Richard Andrš

Richard je spoluzakladatel Choketopus Gymu, ve kterém je hlavním trenérem Brazilského Jiu Jitsu. Je držitelem černého pásu (BJJ black belt) a působí i jako silový a kondiční trenér.

Vystudoval tělesnou výchovu a sport na FTVS UK Praha, je certifikovaným MMA trenérem I. třídy a STRONGFIRST SFB instruktorem. V minulosti působil jako reprezentační coach v Českém Svazu MMA (CSMMA).

Richard aktivně cvičil od mala. Hrál lední hokej, dlouhé roky se věnoval karate, později combat sambu, judu, boxu a MMA. Několikrát vyhrál MČR právě v combat sambu a také grapplingu. Zkušenosti sbíral v USA u trenérů a závodníků z turnajů UFC nebo ADCC. Za zmínku stojí půl roční výcvik s trenéry jako Noah Booth, Ryan Hall a Seph Smith (Lloyd Irvin Team/50/50 BJJ) v roce 2007. V letech 2011-2015 průběžně docházel do oddílu „The Academy“ v Minnesotě, kde působí trenér světového formátu Greg Nelson. Greg vychoval řadu skvělých sportovců včetně několika šampionů UFC. V současné době trénuje primárně BJJ a spolupracuje s mezinárodní organizací IBJJA. Hlavními mentory Richarda jsou Professor Renato Migliaccio a Professor Martin Guggi.

Kontakt – e-mail: richard.andrs@choketopus.com, www.richardandrs.com

YouTube kanál Raw Jiu Jitsu.

Co, kde a kdy Richard učí? BJJ v Gi a No-Gi na Střížkově.